טיפול וייעוץ זוגי

 
מריבות חוזרות ונשנות?
חווים משבר בזוגיות?
רגע לפני שאתם מחליטים לסיים את הקשר ולהיפרד – אני מזמינה אתכם למפגש איתי. 
 
זוגות רבים מגיעים אלי לקליניקה בעקבות משבר. בין אם משבר כרוני ממושך ובין אם משבר אקוטי חריף. כשהיחסים סוערים בתחילת התהליך אני מצטרפת לזוג, מאבחנת את היחסים ובודקת את הקשיים לצד הכוחות והתקווה. תקווה שניתן לשקם, לשפר ולהיטיב את החיים הזוגיים ואת החיים של כל אחד באופן אישי.
 
 

פנייה לטיפול- היא תקווה לשינוי

 
מניסיוני, פעמים רבות בעת כניסה לטיפול כוחות הזוג מדולדלים. הם מותשים ממאבקים, מקונפליקטים שחוזרים שוב ושוב. מבוצרים בהגנות שבנו סביב עצמם בגלל פגיעות חוזרות. מרגישים פגועים, כועסים, כואבים ולעיתים מובסים. עצם הפנייה לטיפול הינה סימן להסכמה הדדית ונכונות לקחת חלק בתהליך הריפוי והשיקום. 
 
 
 

איך אני עובדת?

 
בטיפול זוגי אני עובדת בשני צירים: ציר הזוגיות והציר האישי
משבר לא חייב להסתיים בפרידה. אשמח ללוות אתכם . לפרטים ולתיאום פגישה התקשרו 054-3214226.
 
 
 

הציר הראשון: הזוגיות

 
במהלך הטיפול אני מתייחסת לאינטראקציה בין בני הזוג, להדדיות, לדפוסי התקשורת. עבודה על פיצולים שעושים בני הזוג, באופן מודע ולא מודע, שמשקפים ראייה טוטאלית. 

לדוגמה: יש לחלקנו נטייה לראות את העבר כטוב מוחלט אל מול ההווה בו הכול נחווה רע וקשה. 

פיצול ביחס לבן הזוג שהיה בעבר רגיש ונדיב ואילו כעת נחווה כשלילי, בלי יכולת לזכור את העבר או ליהנות מהטוב שיש לו גם היום להציע. 

המטרה בטיפול לאפשר לבני הזוג להגמיש את הראייה הטוטאלית של טוב מול רע, אהבה מול שנאה, ולהכיל את המורכבות שיש בכל אחד מבני הזוג ובזוגיות. מורכבות שיש בה אינטגרציה של כלל החלקים הטובים והרעים, החיוביים והשליליים, אלו הגורמים שמחה והנאה לצד אלה המערערים והמאיימים. 

במסגרת הטיפול נעשית עבודה על דרכי תקשורת, הסכמה לגבי אופן השיח, גבולות, התמודדות בשעת לחץ ומשבר.

בטיפול מתרחבת האמפתיה וההכלה ההדדית. המטרה היא לעודד שיח ער וחי בין בני הזוג. כך מסייע הטיפול לזוג לצלוח את המשבר לעבר אינטימיות זוגית.

 
 
 

הציר השני: עבודה אישית עם כל אחד מבני הזוג

 
כשנוצר מרחב בטוח ואמון בחדר מתאפשרת לנו עבודה הממוקדת באישיותו של כל אחד מבני הזוג ובחוויה הסובייקטיבית של כל אחד בזוגיות.

ההקשבה לרובד המודע והלא מודע מאפשרת לעשות הבחנה בין חוויות עבר וחוויות הקשורות ליחסים בזוגיות כאן ועכשיו. הבחנה בין מציאות פנימית וחיצונית. זו עבודה שמאפשרת לכל אחד מבני הזוג לעבוד על חלקו בדינאמיקה הזוגית, תוך התבוננות פנימית.

 
בעבודה בטיפול הזוגי אני משלבת מספר גישות: דינאמית, מערכתית, תמיכתית והתנהגותית. 
משבר לא חייב להסתיים בפרידה. אשמח ללוות אתכם .
Coi בניית אתרים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק